emisja obligacji

rentowność obligacji

10 poprawnych reguł inwestycji w akcje

Posted by admin Listopad - 18 - 2012 Możliwość komentowania 10 poprawnych reguł inwestycji w akcje została wyłączona

Inwestowanie w akcje wiąże się z wypracowaniem odpowiedniej filozofii działania na rynku kapitałowym. Reguły zwyczajowo są bardzo proste, chociaż trzeba zaznaczyć, że nikt do końca nie wie w jaki sposób sformułować prawidłową strategię. Zajmijmy się zatem przedstawieniem 10 poprawnych zasad inwestycyjnych pomocnych w codziennym życiu inwestora indywidualnego.

1. Stosuj jednocześnie analizę techniczną i fundamentalną;
2. Czytaj codziennie najważniejsze portale powiązane z tematyką giełdową;
3. Dobieraj akcje uczciwe, w których widać dbałość zarządu o kapitał ludzki, realizowanie standardowej strategii rozwoju zapisanej w prospekcie emisyjnym;
4. Przewiduj kryzysy i obserwuj nie tylko giełdy krajowe, ale cały rynek międzynarodowy;
5. Różnicuj instrumenty na zasadzie dywersyfikacji;
6. Nie korzystaj z długu podczas inwestowania;
7. Zabezpieczaj każdą pozycję;
8. Wypracuj strategię inwestycyjną na podstawie dobrze poznanych wskaźników analizy technicznej;
9. Nowe pomysły wdrażaj na koncie demonstracyjnym;
10. Reaguj szybko na nowe informacje, bądź elastyczny w dopasowaniu budżetu, nie bój się podejmować ryzyka.

Na zakończenie

Przedstawione w artykule reguły sprawdzą się na pewno w nowoczesnej strukturze rynku kapitałowego. Poznaj siebie, a będą ci dane ogromne zyski. Wystarczy jedynie odrobina pieniędzy i motywacji do prawidłowego działania. Reszta przychodzi zazwyczaj samodzielnie.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.