emisja obligacji

rentowność obligacji

Alternatywne formy pozyskania kredytu

Posted by admin Listopad - 16 - 2012 Możliwość komentowania Alternatywne formy pozyskania kredytu została wyłączona

Zadłużenie generowane przez gospodarstwa domowe bardzo często przekracza racjonalne widełki. Czy ma w ogóle sens pozyskiwanie krótkoterminowego kapitału, aby później przez długi okres spłacać o wiele większa kwotę? Na pewno wiele osób powie, że trzyma się od tego obszaru z daleka. W pewnym sensie mając rację. Jakie jednak są alternatywne sposoby radzenia sobie z pozyskaniem środków na bieżącą konsumpcję lub środki trwałe? W krajach wysoce rozwiniętych stosuje się możliwość inwestowania w dopiero powstające biznesy. Młodzi ludzie opisują np. swoje pomysły na portalach tematycznych, a później na podstawie efektywności biznesplanu start upy zostają oceniane przez prywatnych posiadaczy kapitału. W Polsce na razie taka działalność może mieć miejsce za pośrednictwem funduszy Venture Capital wspierających drobną przedsiębiorczość lub biznesy z obszaru nowych technologii. Finanse przy bardzo dobrym pomyśle odgrywają znaczenie drugoplanowe i na pewno zostaną pozyskanie pod warunkiem, że człowiek ma wiarę w to co robi. Bardzo dobrą możliwością uzyskania kredytowania są pożyczki prywatne rozumiane nie tylko jako rozmowy rodzinne o wsparcie, ale też specjalne platformy obrotu umożliwiające grupowe finansowanie ciekawych pomysłów biznesowych. Oczywiście kredyty bierze się na różne cele. Faktem jest jednak, że należy jak najbardziej unikać banków oraz pobocznych instytucji finansujących pomysły, ponieważ są bardzo drogie w zakresie zarządzania.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.