emisja obligacji

rentowność obligacji

Analiza fundamentalna

Posted by admin Luty - 22 - 2011 Możliwość komentowania Analiza fundamentalna została wyłączona

Decydując się na to, jakie akcje kupić i kiedy, należy pamiętać przede wszystkim o tym, że nie istnieje coś takiego jak bezwarunkowa czy obiektywna cena. Analiza fundamentalna może dostarczyć pewnych sugestii w zakresie tego, jaka może być rzeczywista wartość spółki i jaki jest prawdopodobny (a przynajmniej możliwy) strumień dywidend. Tego rodzaju ocena nie wpłynie jednak na cenę akcji w przyszłości bardziej niż na notowania w przeszłości. Innymi słowy, cena zmienia się w odpowiedzi na reakcję rynku. Dlatego bezcelowe jest twierdzenie, że należy nabyć akcje jakiejś spółki, ponieważ są one nieoszacowane przez inwestorów, co rzekomo wynika z jej niższych wskaźników cena/zysk niż w przypadku innych firm z sektora, pomimo że mogą być one nawet w gorszej sytuacji finansowej. Jeżeli rynek wciąż będzie konsekwentnie nieoszacowywany ceny akcji takiej firmy, to na pewno się ona nie zwiększy. Przesłanką do dokonywania tego rodzaju analiz dla jakiejś spółki jest założenie, że rynek tylko tymczasowo błędnie ocenia jej rzeczywistą pozycję i dlatego w pewnym momencie notowania wzrosną do poziomu, który będzie odzwierciedlał jej prawdziwą wartość. Innymi słowy opłaca się włożyć nieco wysiłku w przeprowadzenie analizy, ponieważ jakiekolwiek zawirowania nie wystąpiłyby na rynku w krótkim terminie, ostatecznie cena akcji osiągnie swój właściwy poziom. Cel jest więc taki, by znaleźć firmy, których notowania będą szły w górę, ale które nie zostały jeszcze zauważone przez innych.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.