emisja obligacji

rentowność obligacji

Bankowość

Posted by admin Lipiec - 18 - 2014 Skomentuj

55Bankowość kojarzy się nam z bankami. Tak to możemy tłumaczyć. Jednak to nie jest wszystko. Bankowość może nam kwalifikować się także do kredytów oraz do wszelkich operacji. Jednak zawsze będzie dwie wizytówki. Banki oraz oczywiści finanse w każdej postaci. To jest nierozłączne. Dlatego bankowość jest czymś na kształt nauki oraz wiedzy, która warunkuje oraz reguluje wszelkie kompetencje banku oraz inne tego rodzaju czynniki względem klienta oraz względem usług bankowych.

Znając bankowość znamy wszelkie obroty gotówkowe oraz inne tego typu czynniki. Jednak nie każdy interesuje się bankowością. Czasami zrozumienie oraz pojęcie tego typu jest za trudne. Nie każdy ma żyłkę finansisty, a to także się przydaje i jest dobrze postrzegane. Dlatego warto w takiej sytuacji jedynie znać podstawy. Nikt nie każe nam być mistrzem finansów. To nie o to przecież chodzi. Jeżeli nie mamy z tym styczności na co dzień to mamy prawo wielu rzeczy nie wiedzieć i nie zauważać w sferze bańkowości oraz kredytu.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.