emisja obligacji

rentowność obligacji

Cechy kredytu

Posted by admin Czerwiec - 18 - 2014 Skomentuj

Kredyt może być wysoko oprocentowany, może być też nisko oprocentowany. Zazwyczaj także określamy jego cechy jako korzystne dla banku lub korzystne dla klienta. Taka podawana i opisywana terminologia w niniejszym wywodzie może nam określać także wysokość danego kredytu. Dzięki temu zauważamy oraz możemy dostrzec, że nie każdy kredyt jest taki sam i nie każdy posiada takie same funkcje oraz takie same cechy. Inaczej tego ująć nie możemy.

Dzięki temu i tak jednak ogólna geneza kredytu jest niezmienna. Ale tylko ona. Reszta tak na prawdę pod każdy względem może się zmieniać i różnić. Wszystko zależy od wielu przedmiotów. Taki kredyt może być także krótkoterminowy lub długoterminowy. Wchodzimy już na polanę, gdzie króluje termin spłaty i ilość rat. Zauważamy zależności oraz to do nich ustalamy spowije potrzeby i możliwości finansowe. Tak będzie takiej sytuacji najlepiej. Jeżeli jesteśmy wypłacalni, to także bank nie będzie miał wątpliwości, aby nam taki kredyt udzielić oraz przyznać.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.