emisja obligacji

rentowność obligacji

Co to znaczy być notowanym na giełdzie?

Posted by admin Listopad - 16 - 2012 Możliwość komentowania Co to znaczy być notowanym na giełdzie? została wyłączona

Wiele firm pragnie uczestniczyć w życiu notowań giełdowych, emitować akcje i na tej podstawie pozyskiwać kapitał do realizacji znakomicie skonstruowanych celów strategicznych. Niestety spółki pozyskują kapitał jedynie na rynku pierwotnym wdrażając określone jednostki akcji. Obrót wtórny to jedynie możliwość zarabiania na wahaniach lub ewentualna opcja przejęcia wybranego biznesu. Spółki akcyjne mają możliwości kreowania zupełnie nowej jakości gospodarczej. Pozyskują kapitał z dużą skutecznością pod warunkiem, że budują zaufanie wśród społeczeństwa inwestorów indywidualnych. Nie jest łatwo już oszukać akcjonariuszy, nawet tych najmniejszych, ponieważ nad powodzeniem ich działań czuwają takie instytucje jak Komisja Nadzoru Finansowego oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Bardzo często też sam Narodowy Bank Polski publikuje istotne raporty dotyczące stanu gospodarki, a w tym niektórych sektorów. Zatem pozyskanie pieniędzy na rozwój przez akcje może wydawać się proste, ale w praktyce wymaga licznych przygotować merytorycznych, obsługi wyspecjalizowanych pośredników, stworzenia całego prospektu emisyjnego. Podsumowując, kwestia notowania na giełdzie jest jedną z najważniejszych w nowoczesnej gospodarce, ponieważ spółka akcyjna dzięki możliwościom rynku kapitałowego kreuje sobie niewyobrażalną efektywność wzrostu. Jedynym warunkiem staje się uczciwość emisji i dobre planowanie działań.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.