emisja obligacji

rentowność obligacji

Co zrobić z oszczędnościami?

Posted by admin Listopad - 9 - 2012 Możliwość komentowania Co zrobić z oszczędnościami? została wyłączona

Posiadacze nieruchomości myślą praktycznie stale co z nimi zrobić. Jak zagospodarować kapitał, by ten pracował na siebie w najlepszy sposób. Oczywiście istnieje kilka ciekawych sposobów na dodatkowy zysk. Niektóre są jednak ryzykowne i wymagają solidnego przygotowania teoretycznego. O co nam w takim momencie chodzi? Na giełdzie papierów wartościowych oraz walutowej panuje najczęściej przekonanie o bardzo szybkim zarobku. Niewielu inwestorów ma świadomość możliwości utraty praktycznie całości kapitału. Nie jest to z pewnością najlepsza perspektywa. Bezpieczne instrumenty takie jak lokaty nie spełniają oczekiwań. Ciekawą alternatywą jest rynek nieruchomości rozwijający się pod kątem nie tylko społecznym, ale tez biznesowym. Oszczędności można też przeznaczyć na swój rozwój, wykształcenie w sobie nowych kwalifikacji generujących dochód. Właściwie oszczędności nie generują się tylko i wyłącznie z pracy. Najważniejsze jest ich osiąganie poprzez zaawansowany stopień inwestycji, dokonywanych najlepiej na rynku kapitałowym. Obecnie oferuje on największy stopień możliwości do wykorzystania. Oszczędności przeznaczone na konsumpcję marnują się raczej i wydawane są nieefektywnie. Kieruj się zasadami umieszczonymi w treści artykułu. Zobaczysz, że nadwyżka jest w stanie zamienić się w realny przychód pasywny. Oszczędności dają bezpieczeństwo. Wywołują w umyśle liczne kreatywne pomysły.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.