emisja obligacji

rentowność obligacji

Czy warto korzystać z kredytów dla firm?

Posted by admin Luty - 13 - 2015 Skomentuj

Kredyt to jedno z najbardziej popularnych form zewnętrznego finansowania również w przypadku prowadzenia firm. Jednak nie zawsze kredyt jest korzystnym rozwiązaniem. Wynika to przede wszystkim z kosztów kredytów, które na polskim rynku bywają nawet na rynku firmowym wysokie.  Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu bardzo ważne jest dokładne określenie możliwości spłaty danego kredytu. Niezbędne jest określenie jakie zyski może przynieść inwestycja finansowana za pośrednictwem kredytu. Inwestycje, które finansowane są za pośrednictwem kredytu muszą przynieść znacznie większe dochody w stosunku do tych, które finansowane są z własnych funduszy firm.

Nie można zapominać, że kredyt odnawialny zaciągany na działalność firmy musi być spłacany z bieżących przychodów w firmie. Wiele firm korzysta z odnawialnych kredytów regularnie, jednak zawsze należy uważać przy korzystaniu z kredytów w firmach, by nie wpaść w spiralę kredytową. W takiej sytuacji kolejne kredyt jedynie podtrzymują dalszą działalność firmy do czasu ostatecznego braku pieniędzy na ich spłatę.

Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.