emisja obligacji

rentowność obligacji

Dlaczego stale wybieramy lokatę bankową do lokowania oszczędności?

Posted by admin Listopad - 15 - 2012 Możliwość komentowania Dlaczego stale wybieramy lokatę bankową do lokowania oszczędności? została wyłączona

Posiadacze nadwyżki finansowej muszą koniecznie zastanowić się co z nią zrobić. Najczęściej wybieramy niestety mocno nieefektywną lokatę bankową. Dlaczego mówimy o niej źle? Oczywiście głównym powodem jest mierny zysk wynikający z równoważenia stopy inflacji. Instytucje finansowe zarabiają zresztą na lokaty przez udzielanie mnóstwa kredytów. Różnica jest w tym wypadku ogromna. Bank rządzi kapitałem społeczeństwa w dowolny sposób. Jeżeli musisz wybieraj lokaty oparte na promocjach o wysokim oprocentowaniu. Wtedy przynajmniej przez rok zarobisz trochę ponad siedem procent. Z reguły lokaty służą do dywersyfikacji finansów. Pozwalają na wyczekanie okazji pojawiającej się podczas wahań cyklu koniunkturalnego. Lokaty bankowe są najpopularniejsze. Banki rzadko nawet je reklamują. Wydaje się, że lokowanie oszczędności nie jest domeną Polaka, który większość swoich pieniędzy wydaje na konsumpcję. Szkoda, ponieważ dzięki nadwyżkom wzrasta wartość całego społeczeństwa. Podsumowując, lokata nabrała znaczenia szczególnie po przejściu Polski do funkcjonowania na bazie normalnej konkurencyjnej gospodarki. Wiele osób zaczęło solidnie oszczędzać kapitał mając nadzieję na zwiększone zyski. Niestety niektórzy nie potrafili ocenić spadku siły nabywczej pieniądza przez działania inflacji. Do tej pory wielu jednostkom to się nie udaje. Lokata bankowa jest pożyteczna. Nie należy skupiać się jednak tylko na niej.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.