Płaca minimalna zabija miejsca pracy?

By | Maj 15, 2017

Syr (13,23)

Gdy bogaty przemówi, wszyscy zamilkną
i mowę jego wynosić będą pod obłoki.
Gdy biedny przemówi, spytają: „Któż to taki?”

Główny ekonomista PO podpisał się pod raportem FOR „Płaca minimalna zabija miejsca pracy”. Nie dziwi mnie to, ponieważ był on współpracownikiem Balcerowicza.

Dnia 12 kwietnia 2017 na tych stronach opublikowałem post zatytułowany Wzrost płacy minimalnej likwiduje miejsca pracy?

Podaję tam link opracowania badaczy amerykańskich zatytułowany Raise Wages, Kill Jobs? , w którym na podstawie danych z ostatnich 70 lat dowodzą, że pogląd, iż płaca minimalna zabija miejsca pracy to mit.

Z przyjemnością posłuchałem podcastu z radia TOK FM z dnia 7 maja 2017, w którym główny ekonomista PO jest grilowany przez red. Sroczyńskiego za to, że raport, pod którym się podpisał udaje opracowanie naukowe, a jest tak naprawdę pracą ideologiczną. Zarzuca mu, że nic z jego raportu i wcześniejszych raportów się nie sprawdziło. Główny ekonomista PO duka bez ładu i składu jak student na egzaminie semestralnym. Nie potrafi się obronić, bo nie może. Bo napisali gniot ideologiczny, a nie naukowy i tyle.

To są właśnie dzisiejsi eksperci. Są to bardzo często dobrze wykształceni ludzie, często dobrze się wysławiają (medialni) i są często bardzo pewni siebie, a już na pewno poglądów, które głoszą. Jest tylko jeden problem z nimi. Bardzo często opowiadają głupoty. Przeważnie opowiadają te swoje dyrdymały nie niepokojeni przez prowadzącego rozmowę dziennikarza Tym razem było inaczej. Aż przyjemnie posłuchać…

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Sroczynski-kloci-sie-z-Rzonca-o-place-minimalna-i-podatki/49176

Uważajmy na ekspertów, szczególnie tych ekonomicznych, o inwestycyjnych nawet nie wspomnę. Tych to szerokim łukiem….

Udanych inwestycji!