emisja obligacji

rentowność obligacji

Finanse państwa odbijają się zawsze na życiu obywateli

Posted by admin Listopad - 9 - 2012 Możliwość komentowania Finanse państwa odbijają się zawsze na życiu obywateli została wyłączona

Życie społeczeństwa jest uzależnione bardzo od decyzji podejmowanych przez rządy państw. Niestety te w Polsce są naprawdę na złym poziomie merytorycznym. Wystarczy spojrzeć na składki ZUS, aby uświadomić sobie, że opłacanie prawie tysiąca złotych daniny dla państwa nie jest wcale dobrym rozwiązaniem. Okazuje się też, że finanse państwa są bardzo źle zarządzane pod względem księgowości. Koszty ściągania zobowiązań podatkowych często są wyższe od ich faktycznej wartości. Rząd zatem dokłada do interesy. Rozbudzenie przedsiębiorczości społecznej w zakresie budowania nadwyżki ekonomicznej jest zawsze sprawdzającą się w wielu warunkach ideą. Państwo musi zrozumieć, że to od racjonalnego podejścia obywateli do prowadzenia biznesu zależy powodzenie całego społeczeństwo oraz de facto większe wpływy do budżetu. Niestety większość rządzących wywodzi się z zawodów zupełnie nie związanych z ekonomią czy finansami. To po prostu politycy dbający tylko o interes partyjny, często wręcz marionetkowy. Potrzeby gospodarcze spycha się na dalszy tor. Podsumowując, złe zarządzanie finansami, ale co gorsza ograniczenie przedsiębiorczości, zbyt duże składki ubezpieczeń społecznych i niechęć urzędników do przeciętnego obywatela sprawia, że państwo zaczyna być wrogiem publicznym numer jeden. Społeczeństwo pragnie jakościowych zmian, ale sądząc po obecnych rządzących nie ma się raczej spodziewać pozytywnych przekształceń.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.