emisja obligacji

rentowność obligacji

Fundusze indeksowe

Posted by admin Marzec - 30 - 2012 Możliwość komentowania Fundusze indeksowe została wyłączona

Jeżeli długi i złożony proces doboru akcji wydaje się nazbyt skomplikowany, system oceny ryzyka w stosunku do zysku – zniechęcający, a wszystko razem wymaga więcej wysiłku niż chciałoby się włożyć, istnieje wyjście z tej sytuacji. Kilka najtęższych umysłów z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych przyznało, że szansę na to, aby nieustająco wybierać akcje spółek osiągających wyniki przewyższające rezultaty rynku ogółem są dość niewielkie. A w wielu przypadkach może być to po prostu zbędne. Rynek jako całość, reprezentowany przez indeks FTSE 100, niewątpliwie odwdzięczy się, jeżeli tylko założy się rozsądny horyzont inwestycyjny. W efekcie powstały fundusze indeksowe (ang. tracker funds), które śledzą główne indeksy giełdowe. Rzadko nabywają one akcje wszystkich stu spółek wchodzących w skład FTSE 100, ale kupują ich wystarczającą ilość, aby podążać za indeksem. Oznacza to, że jeżeli na rynku zaczyna być nieprzyjemnie, można przynajmniej powiedzieć, że jest się w doborowym towarzystwie. Prywatny inwestor może zatem nabyć jednostki uczestnictwa w jednym z tego rodzaju funduszy lub będąc nieco bardziej odważnym, skierować się do funduszy inwestycyjnych z szerokim wachlarzem spółek, ale zorientowanych na określony rodzaj inwestycji.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.