emisja obligacji

rentowność obligacji

Funkcje kredytu

Posted by admin Czerwiec - 20 - 2014 Skomentuj

4Kredyt jak wiemy nie jest brany oraz zaciągany bez przyczyny ani powodu. Ma on swoje funkcje oraz swoje cechy. Jednak taki kredyt i jego funkcje niekoniecznie może dotyczyć jedynie klienta . Bank na tym korzysta. Także państwo ma z tego pewne dochody. Dlatego teoretycznie wszyscy są szczęśliwi. Dlaczego teoretycznie? Bo i tak klient odda więcej, niż na początku pobrał z depozytu banku. Dlatego nie zawsze to wychodzi mu na dobre. Oczywiście, gdy potrzebuje on większej sumy na już, to kredyt wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Liczmy się jednak z tym, że nie każdy nam go udzieli. Dlatego warto się nad tym zastanowić. Dzięki temu możemy zauważyć ,że funkcje kredytu dotyczą wielu sfer finansowych. Także wielu osób. Dla jednych korzystne, dla innych mniej. Ale i tak widzimy, że taki rodzaj kredytowania jest korzystny i będzie wnioskowany oraz regulowany. Każdy rodzaj kredytu także ma inne funkcje. Mimo to istnieje ogólny zarys oraz taki wzór funkcji kredytowych. To nam bardzo dużo pomaga.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.