emisja obligacji

rentowność obligacji

Gdzie szukać fundamentalnych informacji o spółkach akcyjnych

Posted by admin Listopad - 14 - 2012 Możliwość komentowania Gdzie szukać fundamentalnych informacji o spółkach akcyjnych została wyłączona

Analiza fundamentalna cieszy się dużą popularnością z tego względu, że pozwala na typowanie faktycznie wartościowych biznesów do portfela na zasadzie uzyskania faktycznego stanu spółki. W jaki sposób zebrać jednak potrzebne dane i do tego dobrze je odczytać? W artykule kilka podpowiedzi dla inwestorów rozpoczynających swoją przygodę z tematyką fundamentalną.

Jedną z najważniejszych instytucji w Polsce generującą mnóstwo informacji wartościowych z punktu widzenia spekulanta jest Narodowy Bank Polski, który regularnie wypuszcza raporty, oddaje do dyspozycji wskaźniki rynkowe. Poza tym mamy Główny Urząd Statystyczny z jego tablicami gospodarczymi oraz omówieniem niektórych społecznych trendów. Oczywiście nie należy zapominać o samej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Omawiane podmioty bardzo precyzyjnie zajmują się pojęciem rynku kapitałowego, dają wiele precyzyjnych rad odnośnie kreowania wartościowych inwestycji. Warto z nich regularnie korzystać. Takie podejście zwiększy mocno twoje stopy zwrotu.

Przyglądając się tematyce rynku kapitałowego nie można zapominać o istotnych formach analizy. Z reguły uważa się, że fundamentaliści mają największe szanse w prognozowaniu, chociaż technicy lepiej zajmują na bieżąco pozycje inwestycyjne. Korzystaj z przedstawionych zasobów wiedzy niezależnie od tego do jakiej grupy spekulacyjnej się zaliczasz. Z pewności wydobędziesz z nich wiele pozytywnych cech dla siebie.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.