emisja obligacji

rentowność obligacji

Ilość rat

Posted by admin Lipiec - 4 - 2014 Skomentuj

Ilość rat jest kolejna kwestią do ustalenia między bankiem a kredytobiorcą. Dzięki temu klient ma pogląd na to, ile odda dla banku. Jak to wyliczyć? Mnożymy ilość wszystkich rat przez wysokość pojedynczej raty. Zazwyczaj jest to stała wysokość. Dzięki temu mamy jasno określoną liczbę, jaką oddamy dla banku. Nie miejmy złudzeń. Ta liczba i tak jest większa niż ta, która pobraliśmy. Nie ma tak łatwo. Ilość rat jest decydującym pojęciem. Czym więcej tym gorzej i lepiej.

Gorzej dla klienta, bo musi oddać więcej, a lepiej dla banku, gdyż zarobi. Tak to możemy tłumaczyć. Warto się nad tym zastanowić, gdy chcemy być potencjalnymi kredytobiorcami. Przeanalizować wszystko także powinniśmy kilka razy. Na spokojnie i bez ekscytacji. Inaczej tego nie załatwimy ani nie zrobimy. Inaczej także nie będziemy mieli pewności, że damy rade spłacić dany kredyt. To jest najistotniejsza kwestia. Bez tego lepiej nie pochodzić do kredytu ani bankowości, które są bezlitosne i wszystko przekalkulują pod względem opłacalności.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.