emisja obligacji

rentowność obligacji

Instytucje pomocne w analizie rynku kapitałowego

Posted by admin Listopad - 14 - 2012 Możliwość komentowania Instytucje pomocne w analizie rynku kapitałowego została wyłączona

Większość instytucji funkcjonujących wokół rynku kapitałowego ma z nim związek wysoce elastyczny, ponieważ każda generuje na niego pewien wpływ zapewniając inwestorom zupełnie nowy zestaw rzetelnych informacji. Przytoczymy chociażby przykład Narodowego Banku Polskiego, który generuje co pewien okres wiele raportów dotyczących sytuacji gospodarczej. Dzięki świetnym badaniom inwestor posługujący się analizą fundamentalną jest w stanie stwierdzić bardzo szybko w jakim etapie cyklu koniunkturalnego znajduje się kraj. To bardzo istotny czynnik podejmowania decyzji inwestycyjnych. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych pozwala natomiast łączyć najlepsze aspekty doboru akcji z agregatami makroekonomicznymi przez publikację wielu istotnych wiadomości na temat bieżącej sytuacji rynkowej. Przyda się monitorowanie portali tematycznych dotyczących Giełdy Papierów Wartościowych. Warto udać się na stockwatch, bankier, parkiet.pl, Puls Biznesu. Korzystaj też z blogów eksperckich. Analizowanie rynku kapitałowego to obowiązkowy zakres życia inwestycyjnego. Wcale nie musi być nudny. Czytanie raportów pochodzących z banku centralnego oraz GUS to ciekawy element rozpatrywany pod kątem osobistym. Działa w gospodarce jak widzisz sporo podmiotów zainteresowanych rozwojem w tym obszarze. Zresztą każdy inwestor musi je dokładnie poznać. Na nich bowiem opiera się praktycznie całe życie kapitałowe w Polsce.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.