emisja obligacji

rentowność obligacji

Istota pożyczek prywatnych

Posted by admin Listopad - 16 - 2012 Możliwość komentowania Istota pożyczek prywatnych została wyłączona

Świat kredytów to najlepszy synonim współczesnej rzeczywistości. Zadłużamy się w bankach lub parabankach nie zwracając nawet uwagi na oprocentowanie. Na rynku zaczyna panować jednak przekonanie, że zbyt drogie koszty kredytu to działalność wysoce nieefektywna dla standardowego obywatela, który w wielu przypadkach zarabia ledwie ponad minimalną krajową. Alternatywnym sposobem funkcjonowania pożyczek jest obszar prywatny, niestety nie za bardzo regulowany przepisami. W tym wypadku w grę wchodzi ogromny poziom zaufania. Kiedy pożyczasz od kogoś pieniądze lub przeznaczasz je dla zainteresowanego pożyczkobiorcy oczekujesz spłaty, zwyczajowo nie pragnąc żadnych odsetek. Z tego powodu sektor prywatny jest dla wielu ludzi jedynym ratunkiem w zakresie pozyskania jakichkolwiek pieniędzy na życie. Zresztą biznesy rodzinne też kształtują się w większości przypadków właśnie dzięki takiej tendencji. Podsumowując, większość pożyczek prywatnych sprowadza się do tego, aby jak najmniej płacić za pozyskany kapitał. Kredytobiorcy zajmujący się tematyką dążą do minimalizacji tych kosztów najlepiej w okresie długoterminowym. Trudno uzyskać tak dogodne warunki w bankach, dlatego rynek może się tak ciekawie rozwijać wzbudzając zainteresowanie wielu prywatnych inwestorów posiadających ogromne nadwyżki. Istnieje na pewno zapotrzebowanie na wspieranie przedsiębiorczości kapitałem pochodzącym z mocnych rąk aniołów biznesu lub innych interesujących instytucji zajmujących się oceną nowych spółek.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.