emisja obligacji

rentowność obligacji

Jak muszą być zarządzanie finanse publiczne?

Posted by admin Listopad - 15 - 2012 Możliwość komentowania Jak muszą być zarządzanie finanse publiczne? została wyłączona

Kwestia finansów publicznych jest krytyczna dla społeczeństwa oraz państwa. Dzięki wspólnym przychodom rządzący za pomocą pewnych instytucji mogą organizować wzrost gospodarczy lub poprawiać warunki do uzyskania wyższych poziomów ewolucji przedsiębiorczości. Czy sytuacja jest jednak dobra w Polsce? Dług publiczny wzrasta w wymiarze ekstremalnym każdego dnia. Nie możemy nadążyć nawet ze spłatą odsetek. Obligacje krajów rynków wschodzących tj. Polska nie rozchodzą się już jak ciepłe bułeczki na międzynarodowym rynku finansowym. Co się zatem stało? Inwestorzy zaczynają myśleć, że niskie koszty pracy to już przeżytek. Zaczynają liczyć się przede wszystkim nowe technologie ukierunkowane na dynamiczne poprawianie relacji opartych na wymianie. Finanse publiczne generujące dług nie prowadzą do niczego dobrego. Wzrasta tylko wiek emerytalny, podatek VAT, inne zobowiązania ludności wobec państwa. Niestety politycy patrzą bardzo krótkoterminowo na swoje działania. Nie mają żadnego spojrzenia z większej perspektywy. Zarządzanie finansami trzeba jak najszybciej oddać niezależnym specjalistom mającym precyzyjną wiedzę o warunkach powodzenia. Nie wiadomo czy sukces jest na tym gruncie możliwy. Podsumowując, na pewno twarda ręka państwa, uczciwość i równowaga przychodów z wydatkami przyda się finansom publicznym. Nie może być na tym tle realizowania osobistych interesów partii politycznych, ponieważ o wspólne pieniądze trzeba po prostu mocno zadbać.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.