emisja obligacji

rentowność obligacji

Jak przeciwdziałać kryzysom w przedsiębiorstwie?

Posted by admin Listopad - 16 - 2012 Możliwość komentowania Jak przeciwdziałać kryzysom w przedsiębiorstwie? została wyłączona

Przedsiębiorstwa wpadają w kryzysy różnego typu praktycznie codziennie. Unikanie kłopotów jest elementem przetrwania. W artykule omówimy najważniejsze sposoby zabezpieczenia się przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. Nabierzesz przy okazji większej pewności, ponieważ rozwiązanie jednej precyzyjnej sprawy kryzysowej gwarantuje wręcz pozytywne nastawienie do kolejnych. Szef firmy powinien być w takim momencie ostoją dla reszty pracowników. W kryzysie nie chodzi tylko o pozyskiwanie klientów, ale raczej na utrzymaniu zaangażowania w bardzo wysokim stopniu. Niektóre duże przedsiębiorstwa kryzys traktują jako drogę do uzyskania jeszcze lepszej pozycji na rynku. Przejmują inne podmioty wchłaniając ich dostęp do znakomitego know how. Przeciwdziałać kryzysom w skali makro nie można, ale kreowanie scenariuszy możliwych wydarzeń na poziomie mikro to szansa na dobre przystosowanie do nowych warunków gospodarczych. Pamiętaj, że w nieciekawych czasach praktycznie wszystkim Twoim konkurentom nie jest lekko. Właśnie wtedy trzeba mieć najlepszą motywację do rozbudowania jakości technologicznej. Podsumowując, kryzysy pojawiają się. Ich przewidywanie wiąże się ze stopniową obserwacją. Możesz nawet nie wiedzieć, że znalazłeś się w dołku, ponieważ po wytypowaniu nieciekawej sytuacji od razu podejmiesz działania naprawcze. Tak właśnie musi działać każda nowoczesne jednostka biznesowa. Motywacja to podstawa.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.