emisja obligacji

rentowność obligacji

Jak przeżyć za minimalną pensję i czy to w ogóle możliwe?

Posted by admin Listopad - 14 - 2012 Możliwość komentowania Jak przeżyć za minimalną pensję i czy to w ogóle możliwe? została wyłączona

Wielu Polaków zarabia jedynie pensję minimalną, za którą naprawdę bardzo trudno przeżyć. To zaledwie trochę ponad tysiąc złotych. Taka kwota przeznaczona na konsumpcję dla jednej osoby może wystarczyć, ale bez zbędnych rozrywek życiowych. Nie ma szans pójść na większą imprezę i się zrelaksować. Trzeba po prostu stale dbać o budżet i go możliwie najlepiej racjonalizować. W artykule rozpatrujemy czy w większym mieście w kraju da się przeżyć za taką właśnie kwotę. Na pewno się da, ale wymaga to skrupulatnego zarządzania wydatkami. Należy też skupić się na jak najniższych kosztach życia, odmawiać sobie jedzenia, podstawowych dóbr. Czasami podróżowanie do pracy będzie musiało zostać przez Ciebie wykonane nie za pośrednictwem środków transportu miejskiego, ale właśnie rowerem lub nawet piechotą. Minimalna pensja to praktycznie życie na granicy biedy lub nawet w niej. Wielu dorosłych Polaków poświęca się dla życia zawodowego i nie otrzymuje za to solidnego wynagrodzenia. To jeden z istotniejszych problemów społecznych, które trzeba jak najszybciej rozwiązać ze względu na społeczne potrzeby. Nie polecamy też życia w wielkim mieście, jeżeli zarabiasz minimum. Podsumowując, stwierdzamy ostatecznie, że da się wyżyć nawet za mniej niż minimalną pensję. Nie jest to jednak funkcjonowanie jakościowe, a raczej typowa wegetacja z dnia na dzień. Taki człowiek zwraca cały czas uwagę na to ile ma w portfelu, nie planując sobie jakiejkolwiek przyszłości. Społeczeństwo w Polsce żyje właśnie na podobnych zasadach.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.