emisja obligacji

rentowność obligacji

Jak rozumieć ryzyko w inwestowaniu na bazie obligacji?

Posted by admin Listopad - 6 - 2012 Możliwość komentowania Jak rozumieć ryzyko w inwestowaniu na bazie obligacji? została wyłączona

Rynek obligacji staje się popularny z wielu powodów, do których zalicza się przede wszystkim dostępność i wręcz pewność zwrotu środków. Czy jednak zawsze taka sytuacja ma miejsce? Otóż obligacje także mają pewne wartości ryzyka zależne od ich nazewnictwa oraz klasy. W artykule przyglądamy się najważniejszym opcjom i uzasadniamy na jakie instrumenty warto postawić w niepewnych gospodarczo czasach. Obligacje są ciekawym instrumentem zapewniającym równowagę każdego portfela inwestycyjnego. Należy je różnicować w taki sposób. Obligacje państwowe, korporacyjne oraz samorządowe. Każda z nich wyróżnia się pewnym stopniem bezpieczeństwa. Oczywiście praktycznie w stu procentach pewne są obligacje państwowe. Jeżeli bankrutuje taki podmiot można powiedzieć, że oszczędności nie mają żadnej wartości. Później w kolejności ryzyka mamy obligacje samorządowe, które są tworzone w praktyce docelowo na zrealizowanie pewnych interesujących inwestycji. Ostatecznie są obligacje korporacyjne wypuszczane przez przedsiębiorstwa zainteresowane realizacją długoterminowych strategii tanim kapitałem pozyskanym od społeczeństwa inwestorów indywidualnych. Dlaczego rynek obligacji wraca do łask? Po prostu pożyczkobiorcy nie chcą płacić bankom ogromnych odsetek. Wolą pewną większą część dać zwykłym inwestorom w zamian za cierpliwość. Koniecznie dodaj charakteryzowany instrument do swojego portfela inwestora. Zobaczysz, że jego efektywność wiele razy cię zaskoczy.

  • Nasza strona

    Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
  • Głodni wiedzy ?

    Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
  • Kategorie w serwisie

    Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
  • Finanse

    Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.