emisja obligacji

rentowność obligacji

Jak wybrać akcje do zakupu

Posted by admin Marzec - 30 - 2012 Możliwość komentowania Jak wybrać akcje do zakupu została wyłączona

Wstępna uwaga: prawie każdy, kto kiedykolwiek miał w jakikolwiek sposób do czynienia z giełdą papierów wartościowych, ma własną teorię dotyczącą metod wyboru akcji. Jest to podobne zjawisko, jak w przypadku hazardzistów i ich „pewnych” systemów na wygraną w ruletkę czy na wyścigach konnych. Księgarnie pękają w szwach od poradników prezentujących cudowne metody doboru akcji. Jak łatwo przewidzieć istnieje szeroki wachlarz różnego rodzaju strategii, od ciągłego obrotu walorami przez „kup i zapomnij” do nieomylnych algorytmów na wybór najlepszych akcji. Jak już wielokrotnie podkreślano w tej książce, należy z rezerwą podchodzić do jakichkolwiek rad. Nie trzeba ich z miejsca odrzucać, ale warto mieć świadomość, że nikt nie ma zawsze racji. Bywa,-że nawet ludzie, którzy częściej mają rację, niż jej nie mają, nie wiedzą tak naprawdę, jak to robią – ich wyjaśnienia są najczęściej racjonalizacją post factum, kiedy to usiłują zrozumieć, co sprawiło, że kupili takie akcje, czy sprzedali inne we właściwym momencie. Jeżeli jakimś cudem udałoby się im odtworzyć skuteczną strategię, musieliby wykazać się dużym nierozsądkiem, aby podzielić się sekretem z innymi, zamiast zachować go dla siebie.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.