emisja obligacji

rentowność obligacji

Jak wykorzystać kryzysy do realizacji marzeń o niezależności finansowej?

Posted by admin Listopad - 16 - 2012 Możliwość komentowania Jak wykorzystać kryzysy do realizacji marzeń o niezależności finansowej? została wyłączona

Kryzysy zdarzają się praktycznie na wszystkich rynkach i należy sądzić, że ich znaczenie rośne w umysłach inwestorów indywidualnych. Ostatnie lata pokazują, że cykl koniunkturalny jest mocno naginany pod kątem wahań cenowych instrumentów. To okazja do zarobków zarówno na spadkach jak i wzrostów. Wystarczy wymienić tu giełdę walutową, na której występują instrumenty pochodne.

Kryzysy największą szansą na niezależność

Niewiele osób wie, że dołek cyklu koniunkturalnego tak naprawdę wzmacnia niektóre przedsiębiorstwa, które potrafią dostrzegać szanse na rynku. Wielkie podmioty przejmują wtedy mniejsze. Człowiek oszczędzający i dbający o swoje finanse właśnie w takich chwilach poszukuje instrumentów najbardziej dochodowych, które potrafią zapewnić istotny poziom pasywnego dochodu np. pod postacią dywidendy. Nie jest to trudne, ponieważ indeksy giełdowe znajdują się na minimalnych poziomach. Przeznaczenie gotówki na akcje opłaca się pod warunkiem ich zabezpieczenia np. przeciwnym instrumentem pochodnym. Opisywana sytuacja zdarza się raz na jakiś czas i warto ją prognozować we własnym zakresie.

Na zakończenie

Cykle koniunkturalne pojawiają się na rynku falami i stanowią o sukcesie finansowym wielu osób, które potrafią zainwestować w momencie największego dołka z nadzieją oczekując szybciej poprawy sytuacji w gospodarce światowej. W takiej konfiguracji najszybciej rodzą się majątki.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.