emisja obligacji

rentowność obligacji

Jak znaleźć pomysł na firmę?

Posted by admin Grudzień - 1 - 2014 Skomentuj

Gdy chce się założyć firmę ważne jest nie tylko posiadanie odpowiednich środków finansowych a jednocześnie niezbędne jest posiadanie pomysłu na firmę. Najlepszym rozwiązaniem jest zakładanie firm w takich obszarach, w których posiada się wiedzę. W ten sposób możliwe jest prowadzenie działalności, która może być również związana z pasją właściciela, co znacznie ułatwia prowadzenie biznesu.

Wiele pomysłów na biznes można ściągnąć z krajów bardziej rozwiniętych. Biznesy prowadzone w takich krajach bardzo często po pewnym czasie pojawiają się również na polskim rynku. Wynika to z faktu, że polski rynek w pewnych obszarach rozwija się znacznie wolniej od tych z krajów zachodnich a jednocześnie polska gospodarka rozwija się w tym samym kierunku, co gospodarki krajów zachodnioeuropejskich.  Bardzo często skorzystanie z pomysłów na biznes, który funkcjonuje już w USA czy Europie Zachodniej pozwala na stworzenie niszy rynkowej. W ten sposób znacznie łatwiej jest osiągnąć sukces rynkowy, gdyż niszowe rynki mają znacznie mniejszą konkurencję ze strony dużych podmiotów gospodarczych.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.