emisja obligacji

rentowność obligacji

Karta kredytowa

Posted by admin Sierpień - 5 - 2014 Skomentuj

52Karta kredytowa z nazwy możne nam przypominać oraz utożsamiać się z kredytem, który od razu także kojarzy się z bankami. Jednak nie zawsze tak jest. Karta kredytowa pozwala nam na wszelkie czynniki dotyczące wydatków oraz pobierania opłaty i funduszy z naszego konta w banku. Tak czy owak i tak to nie utożsamia się z bankami. Karta kredytowa nie jest po to. Aby zaciągać kredyt, ale po to, aby ułatwić życie. Dlaczego więc ma wiele wspólnego z kredytami? To tylko z nazwy nam psuje. Kredyt jest pobierany z naszego konta. Jeżeli nie mamy tam środków to nie możemy zapłacić za dany element.

Niestety ale tak to wygląda. Karty kredytowe mogą być wykorzystywane w sklepach lub w wielu miejscach. Stacja benzynowa, sklepy oraz inne tego rodzaju miejsca usługowe. Karta kredytowa jest potocznie nazywana plastikowym pieniędzmi . O to przecież chodzi. To nie ma się jak do kredytów zaciąganych w bankach. Taki mały plus jednak może pomagać. Niby nic, a może przeważyć na sukcesie. Tak przywilej pod tym względem ma klient banku.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.