emisja obligacji

rentowność obligacji

Kim jest menedżer?

Posted by admin Listopad - 8 - 2012 Możliwość komentowania Kim jest menedżer? została wyłączona

W praktyce przedsiębiorstwa bardzo dynamicznie rozwijające się potrzebują praktycznie w każdym dziale specjalisty zajmującego się organizacją pracy w bardzo profesjonalnym trybie. Takim kimś jest oczywiście menedżer. Jak można scharakteryzować ten zawód? Fachowiec zajmuje się przede wszystkim procesami zarządzania. Musi być obyty idealnie z działalnością przedsiębiorstwa. Zazwyczaj faktyczny szef oddaje na barki menedżera całą strukturę organizacji. To właśnie taki pracownik najwyższego szczebla staje się faktycznym realizatorem planu. Musi zatem charakteryzować się niesamowitymi umiejętnościami minimalizowania kosztów, organizacji pracy własnej i innych. Dzisiaj wiele kierunków studiów odnosi się do tego obszaru sugerując, że w gospodarce panuje deficyt ludzi o tak rozumianych kwalifikacjach. Nadpodaż młodych absolwentów jest czymś krytycznym dla aspektu biznesowego, ponieważ dopiero praktyka jest w stanie pokazać kto nadaje się do opisywanego, bardzo wymagającego zawodu. Podsumowując, profilowanie umiejętności zarządzania, wybitne uzdolnienie wielokierunkowe, spostrzegawczość i wysoki stopień motywacji pozwala menedżerowi istnieć w gospodarce. Takie jednostki są poszukiwane na całym świecie. Wielkie firmy walczą jak mogą o konkretnych fachowców z branży. Zapotrzebowanie na wszystkie opisane w artykule funkcje jest stałe i rośnie wraz z rozwojem gospodarczym.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.