emisja obligacji

rentowność obligacji

Koszty prowadzenia firmy

Posted by admin Styczeń - 14 - 2015 Skomentuj

run-for-profit-concept-2-1417328-mW Polsce koszty prowadzenia firm są dla wielu przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą bardzo wysokie. Wynika to przede wszystkim z konieczności opłacania wysokich składek na rzecz ZUS. Z ulg w tym zakresie mogą korzystać jedynie przedsiębiorcy, którzy dopiero zakładają własną działalność gospodarczą.  Problemem przy składkach płaconych na rzecz ZUS ze strony przedsiębiorców jest to, że trzeba je opłacać regularnie bez względu na to, czy firm uzyskuje czy też nie dochody.

Z tego powodu firmy, które uzyskują zyski jedynie okresowo mają problemy z płaceniem składek w okresach, w których nie mają dochodów. Przy planowaniu działalności bardzo ważne jest branie pod uwagę konieczności opłacania wszystkich składek na rzecz ZUS, które w przyszłości mogą w Polsce nadal rosnąć, co trzeba brać pod uwagę, gdyż wzrost składek na rzecz ZUS bywa sporym utrudnieniem w prowadzeniu działalności jednoosobowej. Bardzo ważne jest kalkulowanie opłat takich składek w dłuższym okresie funkcjonowania firmy.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.