emisja obligacji

rentowność obligacji

Kredyt inwestycyjny

Posted by admin Sierpień - 18 - 2014 Skomentuj

Inwestycja dotyczy przedsiębiorcy oraz firmy. Dzięki temu jednak utożsamia się także pieniędzmi i kredytami. Dlatego kredyt tego rodzaju jest bardzo charakterystycznym rodzajem. Kredyt inwestycyjny domaga się wielkich kwot i ogromnych rat, które od razu mogą pokazać, że bank zarabia jak najwięcej. Mniejsze nie są nawet rozpatrywane i brane pod uwagę przez kredyty inwestycyjne. Jednak bank także stosuje wiele zabezpieczeń oraz wiele innych inwestycyjnych przedmiotów.

Dlatego bank musi to zabezpieczać oraz kontrolować przebieg takich kredytów. Nie można przecież przydzielić pieniędzy dla każdego, kto chce jedynie zainwestować. Trzeba wiele zabezpieczeń. Dlaczego tak jest? Bo bank musi uważać na to, aby nie stracić swoich pieniędzy. Przecież o to nie chodzi. Dlatego kredyt inwestycyjny jest bardzo trudny do zdobycia. Jednak jeżeli nie jesteśmy przedsiębiorcami, to nie musimy się martwic o takie kredyty. One nas nie dotyczą. One także dla nas nie zostaną przydzielone. Dzięki temu zauważamy, że kredyt inwestycyjny dotyczy tylko ludzi przedsiębiorczych.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.