emisja obligacji

rentowność obligacji

Kredyt lombardowy

Posted by admin Sierpień - 14 - 2014 Skomentuj

Kredyt lombardowy działa na zasadzie takiej samej jak instytucje lombardowe. Chodzi nam o działalność takich instytucji. Lombard jak wiemy przyjmuje dany element pod zastaw i daje nam za to pieniądze. Taka jest zasada. Dzięki lombardom możemy także sprzedawać dane produkty za pieniądze. Kredyt lombardowy dotyczy w takiej terminologii zapożyczania się w bankach za pomocą zastawów. Nie musimy mieć stałych dochodów. Nie musimy także posiadać majątku.
Wystarczy coś pod zastaw i już możemy otrzymać za to pieniądze. W przypadku spłaty niestety ale bank zajmuje dany element. To jest korzyść dla banku, dlatego kredyty tego rodzaju są często zaciągnę. Jednak kredytobiorcy raczej nie starają się zawierać takich kredytów, gdyż jest zbyt duże ryzyko. Zazwyczaj dotyczą one większych kwot. Dlatego jeżeli jest mowa o większych kwotach to trzeba to także zastawić. Jednak nie każdy ma czym, dlatego banki raczej preferują takim osobom inny rodzaj kredytu oraz zapomogi pieniężnej, który także jest udzielany przez instytucję bankową.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.