emisja obligacji

rentowność obligacji

Kredyt mieszkaniowy

Posted by admin Czerwiec - 22 - 2014 Skomentuj

Kredyt mieszkaniowy jest czymś w rodzaju kredytu hipotecznego. Można powiedzieć, że to zamienna nazwa i terminologia. Dzięki temu możemy łatwiej to wszystko zrozumieć i od razu wiemy, o co w tym wszystkim chodzi. Za pomocą tego zauważamy, że kredyt mieszkaniowy jest rodzajem zapomogi, która warunkuje oraz pozwala nam na kupno danego mieszkania. Niestety to nie jest tani. Za małe mieszkanko w bloku gdzieś na obrzeżach miasta często musimy zapłacić tysiące złotych.

Na czym to polega? Takie małe mieszkania są w cenie, gdyż jest na nie duży popyt, a podaż niestety ale już taki wysoki nie jest. Często łatwiej jest znaleźć i kupić drogie mieszkanie o większym metrażu, niż mniejsze mieszkanko w bloku. Tak sytuacja nam sie w dzisiejszych czasach rysuje. Jednak zauważmy , że kredyt na mieszkanie jest także bardzo korzystny dla banku. Jednak bez odpowiednich zabezpieczeń się nie obejdzie. Nie można tego nie zauważyć oraz nie podkreślić. Takie zabezpieczenia na duże kwoty muszą występować.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.