emisja obligacji

rentowność obligacji

Kredyt samochodowy

Posted by admin Czerwiec - 26 - 2014 Skomentuj

Kredyt samochodowy jest najbardziej charakterystycznym rodzajem kredytu. Jasno określamy dla banku, co chcemy zakupić. Oczywiście chodzi nam o samochód. Jednak bank traktuje taki pojazd jako zabezpieczenie. Kupujemy go za pieniądze banku i jeżeli nie będziemy spłacali raty kredytowej to taki bank nam go zabierze. Sprawa jest prosta i niestety ale czasami także boląca. Nowe samochody nie są tanie, a tylko na takie udzieli nam kredytu bank. Wtedy ma on pewność, że diler samochodowy nie zszedł ceny zbyt wiele i nie miało miejsce oszustwo.

Dlatego warto zauważyć, że potrzebna nam będzie faktura za dany samochód. Tego nie może wystawić prywatna osoba. To już wystawia diler lub firma sprzedająca dany samochód. Kredyt samochodowy jest kolejnym rodzajem zapomogi pieniężnej udzielanej dla potrzebującego pasjonata motoryzacji przez bank. Ten rodzaj został także wyodrębniony za pomocą profesjonalnej klasyfikacji dotyczącej kredytu oraz innych tego rodzaju przedmiotów i zapomogi finansowej udzielanej przez banki.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.