emisja obligacji

rentowność obligacji

Kredytowanie działalności firmy

Posted by admin Październik - 10 - 2014 Skomentuj

run-for-profit-concept-3-1417329-mW prowadzeniu firm bardzo często niezbędne jest korzystanie z różnego rodzaju zewnętrznego finansowania. Z jednej strony mogą to być kredyty bankowe. W bankach firmy mogą korzystać z różnego rodzaju kredytów. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć kredyty odnawialne, które pozwalają na finansowanie bieżącej działalności firmy. W wielu branżach bez kredytów odnawialnych prowadzenie działalności nie jest praktycznie możliwe.

Innym rodzajem kredytów stosowanych w firmach są kredyty inwestycyjne. Tego rodzaju kredyty są kredytami celowymi, czyli można je przeznaczyć jedynie na określone cele, czyli przede wszystkim na rozbudowę parków maszynowych w firmach, na zwiększenie zakresu działania firmy, liczby stanowisk pracy.  Kredyty muszą być szczególnie w mniejszych firmach bardzo dobrze przemyślane. Wynika to z faktu, że spłata kredytu w przypadku decydowania się na bardzo kosztowne oferty może być utrudniona. Na polskim rynku kredytowym nadal kredyty są bardzo drogie, co znacznie utrudnia znalezienie opłacalnych ofert.

Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.