emisja obligacji

rentowność obligacji

Moda

Posted by admin Marzec - 30 - 2012 Możliwość komentowania Moda została wyłączona

Chwilowe mody opanowują rynek inwestycyjny z większą nawet zaciekłością niż świat kobiecych ubrań i są zarazem równie ulotne. Przykładem może być tutaj doświadczanie z akcjami firm internetowych. W tym przypadku było to przynajmniej oparte na pewnych fundamentalnych przesłankach, ponieważ Internet rzeczywiście zmieniał sposób, w jaki ludzie prowadzą interesy i tym samym faktycznie pojawiły się nowe potencjalne możliwości inwestycyjne. Tyle, że nikt nie wiedział tak naprawdę, jak wielkie zajdą zmiany, jak szybko to się stanie, ani kto tak naprawdę zyska na tej rewolucji technologicznej. W efekcie nie było oczywistego sposobu oceny wartości spółek internetowych. Dodatkowo trudności z wyceną potęgowało pojawienie się przedsiębiorstw o różnym profilu działania: producentów oprogramowania, dostawców usług internetowych, detalistów itd. Wskaźniki cena/zysk osiągały szalone wartości lub okazywały się bezużyteczne (nie było jeszcze zysków i choć wszyscy wiedzieli, że sektor jest przeszacowany, to nie było sposobu, by zatrzymać boom. Aż wreszcie wszystko się skończyło. W odróżnieniu od mody na firmy internetowe, która przynajmniej wynikała ze swoistego zamętu wokół tego, co tak naprawdę się działo, niektóre trendy wydają się nie opierać na niczym innym poza mglistymi nadziejami. Boom giełdowy może mieć źródła dwojakiego rodzaju: nie ma nic złego w inwestowaniu w obiecujący sektor, jak na przykład Internet, tak długo, jak można ocenić realną wartość firm, ale szaleństwem jest dać się porwać ogólnej histerii; należy również oddzielić hossę opartą na solidnych podstawach biznesowych od przemijających mód stworzonych za pomocą zwykłego windowania cen.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.