emisja obligacji

rentowność obligacji

Na giełdę spoglądają też międzynarodowe podmioty

Posted by admin Listopad - 16 - 2012 Możliwość komentowania Na giełdę spoglądają też międzynarodowe podmioty została wyłączona

Giełda nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla podmiotów krajowych. Mogą wejść na nią także spółki zagraniczne z naprawdę olbrzymim kapitałem. Jakie to stwarza szanse dla inwestorów indywidualnych. Otóż spore, a większość z nich wyjaśnia poniższy artykuł. Zagraniczne podmioty posiadające duży stopień zaawansowania w procesach zarządzania chętnie interesują się polskim rynkiem kapitałowym, ponieważ mamy na nim wiele niezagospodarowanej przestrzeni. Rywalizacja między spółkami okazuje się dzięki temu bardziej zacięta. Polskie podmioty muszą w jakiś sposób konkurować. Inwestorzy często też stawiają na jednostki zagraniczne ze względu na ich większy poziom uczciwości, profesjonalnie rozbudowany kapitał ludzki. Trzeba jednak uważać na wahania kursów walutowych. To jest największa wada inwestowania w spółki zagraniczne, ponieważ zakres ryzyka zwiększa się o wahania pieniądza. W tej kwestii nie ma jednak prostych rozwiązań. Każdy inwestor indywidualny musi zdecydować czy woli swoim kapitałem wspierać rodzimy rynek czy może postawić na obcy biznes. W każdym razie najważniejszym celem dla każdego powinien być jak największy zysk. Spółki w portfelu przyda się zdywersyfikować. Sprawdzaj efektywność omawianego tematu.  Przewaga krajowych podmiotów jest taka, że można mieć dostęp do informacji o nich od ręki. Zagranica już takich znakomitych możliwości nie daje. Trudno też przewidywać sytuację na gruncie międzynarodowym funkcjonowania biznesu.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.