emisja obligacji

rentowność obligacji

Najważniejsze aspekty analizy fundamentalnej

Posted by admin Listopad - 14 - 2012 Możliwość komentowania Najważniejsze aspekty analizy fundamentalnej została wyłączona

Większość finansowych problemów inwestorów wynika z zaniedbania obszaru analitycznego. Jedną z najlepszych metod oceny spółki jest analiza fundamentalna. Wystarczy jedynie poznać jej podstawy, aby solidnie kwalifikować firmy do portfela. Punktem pierwszym w niej jest zbieranie informacji na temat makroekonomicznej sytuacji gospodarczej, a później stopniowe schodzenie na obszar sektorów i ostatecznie spółki akcyjne. Te ostatnie bada się pod kątem podstawowych wskaźników zadłużenia, możliwości generowania zysku na akcje, wartości księgowej, prognoz przychodów. Wiele raportów na tematy specjalistyczne w zakresie analizy fundamentalnej udostępnia w świecie rynku kapitałowego Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, z którego oferty warto skorzystać jak najszybciej, nie tylko w potrzebie informacyjnej, ale przede wszystkim ze względu na obniżenie prowizji brokerskiej po zapisaniu się do klubu. Podsumowując, analiza fundamentalna sprowadza się do szerokiej obserwacji informacji napływających z rynku. Analityk fundamentalny po części musi mieć w sobie coś z humanisty, ponieważ będzie musiał wiele czytać. Najważniejszą sprawą jest wyszukiwanie takich sektorów, które przeżywają niedowartościowanie. Czy to trudne? Subiektywna ocena jest jedyną stosowną odpowiedzią. Sam zatem przekonasz się o tym wdrażając się w tematykę całym sobą. Inwestorzy wyspecjalizowani w analizie technicznej i rozumiejący także ideę wykresu mają o wiele większe szanse na zarobek.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.