emisja obligacji

rentowność obligacji

Niespłacone zadłużenie prowadzi do bankructwa

Posted by admin Listopad - 9 - 2012 Możliwość komentowania Niespłacone zadłużenie prowadzi do bankructwa została wyłączona

Ludzie zadłużają się z wielu powodów. Istotą jest zazwyczaj brak bieżących środków finansowych pozwalających sfinansować pewne określone wcześniej potrzeby. Niespłacone zadłużenie grozi bankructwem i nie są to żarty szczególnie na nurcie polskim, gdzie banki walczą o każdy grosz zarobiony przez zadłużonego za bardzo klienta. W jaki sposób uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji?

Życie w świecie nieograniczonej potrzebami konsumpcji prowadzi jednak do problemu zawsze ograniczonych zasobów. Zdobycie kapitału jest jednak proste. Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym do parabanku, aby móc dostać pożyczkę w niskiej kwocie za to wysoko oprocentowaną. Czy takie działanie się opłaca? Można powiedzieć ze szczerymi intencjami, że nie. Spowodowane jest to po prostu lichwiarskim procentem uzyskiwanym przez parabanki znajdujące się poza normalnym system finansowym.

Bankructwo może być powodowane wieloma czynnikami. Jednym z najistotniejszych jest jednak zadłużenie. Uwaga skupiona na tym temacie jest wskazana w świecie zdominowanym przez nadmierne potrzeby konsumpcyjne. Postaraj się czasami więcej pracować, generować oszczędności, a jak najmniej przebywać z doradcą finansowym, który jest najczęściej zainteresowany wyciągnięciem z Ciebie dodatkowej gotówki. Na takiej podstawie zabezpieczysz swój los i już nigdy nie będziesz bał się komornika.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.