emisja obligacji

rentowność obligacji

Ograniczenie potrzeb, a poprawa finansów

Posted by admin Listopad - 9 - 2012 Możliwość komentowania Ograniczenie potrzeb, a poprawa finansów została wyłączona

Filozofia ograniczenia potrzeb w zakresie konsumpcyjnym jest mądra, chociaż niestety ogranicza pewne pole manewru. Niektórzy ludzie nie zgodzą się ze stwierdzeniem, że należy mniej wydawać, by lepiej żyć. Po to w sumie zarabiamy pieniądze, aby sprawiać sobie doczesne przyjemności. Czy jednak na pewno? Otóż kapitał wydany od razu nie generuje jakiejkolwiek wartości. Natychmiast przepada, a szczęście wynikające z użyteczności jest zbyt małe, by mogło wpłynąć na długoterminowe zachowanie konsumenta. Nie sugerujemy oczywiście rezygnacji z podstawowych potrzeb zapisanych w popularnej piramidzie Maslowa. Radzimy raczej postawienie na minimalną realizację fizjologicznego aspektu i przeznaczenie nadwyżki na bezpieczeństwo i samorealizację. Wtedy dopiero człowiek staje się pełnowartościowy w swoim mniemaniu. Czy trudno wdrożyć taką finansową strategię w życie? Otóż niekoniecznie. Każdy jest w stanie trochę się poświęcić na rzecz delikatnie zwiększonych zarobków. Przeznaczaj je na inwestycje w akcje, lokaty bankowe. Kieruj się zasadami ekonomicznymi. Opieraj się spadkowi siły nabywczej pieniądza. Walcz z inflacją nabywając środki trwałe. W ten sposób szybko dostrzeżesz wiele pozytywnych opcji. Wymaga to pewnej walki psychologicznej, starań. Próbowanie nowych opcji finansowych jest wskazane w świecie opierającym się na walce kapitałowej i konsumpcyjnej. Warto dostrzegać omawiane zależności.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.