emisja obligacji

rentowność obligacji

Perspektywy Polski w biznesie międzynarodowym

Posted by admin Listopad - 8 - 2012 Możliwość komentowania Perspektywy Polski w biznesie międzynarodowym została wyłączona

Polska rozwija się na arenie międzynarodowej. Wstąpiliśmy do Unii Europejskiej. Jesteśmy w niej już jakiś czas i odnosimy wiele korzyści. Budujemy drogi, dostajemy wsparcie na wzmocnienie społeczeństwa. Jakie kraj ma zatem perspektywy związane z rozwojem na tle gospodarki światowej? Otóż można mieć pozytywne myśli pod warunkiem wprowadzenia szybkich i racjonalnych reform ekonomicznych mających na celu rozbudzenie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. To oni bowiem muszą zostać na terenie ojczyzny, by realizować misję generowania dobrobytu. Mamy świetnych eksporterów bazujących przede wszystkim na możliwie niskich kosztach pracy. To nasza główna przewaga, która wyróżnia Polskę na arenie międzypaństwowej. Polacy nie wierzą jednak w to, że mogą wygrać z markami globalnymi. Mamy perspektywy jedynie jako podwykonawcy w wielkich projektach. Specjalizacja naukowa oraz zawodowa zapewnia dobry odbiór rodaków na zagranicznych miejscach pracy. Poza tym jesteśmy znani z profilu emigracyjnego. Polska to kraj, do którego spływają dochody z innych państw, co stanowi o naszym przyśpieszonym rozwoju. Podsumowując, przyszłość jest wysoce niepewna, rozwój kraju zależy od młodej części społeczeństwa. Ta woli jednak poszukiwać swojej drogi za granicami kraju. Złe warunki do rozwoju przedsiębiorczości też zbytnio nie generują nam przewagi konkurencyjnej. Wady należy jak najszybciej wyeliminować.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.