emisja obligacji

rentowność obligacji

Po transakcji

Posted by admin Marzec - 30 - 2012 Możliwość komentowania Po transakcji została wyłączona

Inwestor po dokonaniu transakcji powinien spać spokojnie nie tylko z tego powodu, że jego pieniądze są bezpieczne, ale również dlatego, że nie musi się martwić o to, czy wspierana przez niego firma wyzyskuje pracowników lub pomaga zabijać ludzi. Z drugiej strony tylko wtedy jest to do końca uczciwe, kiedy wraz z rezygnacją z dochodów z inwestycji w akcje danej firmy idzie w parze zaprzestanie kupowania jej produktów. Niektóre fundusze inwestycyjne zdecydowały się zadość uczynić tego rodzaju preferencjom, jednak nie zawsze mogły pochwalić się wybitnymi sukcesami. To sarno może dotyczyć drobnych inwestorów. Wykluczenie niektórych dużych spółek, osiągających dobre wyniki, może spowodować zmniejszenie łącznej wartości portfela akcji. Chodzi o to, że w takim przypadku przede wszystkim nie inwestuje się z zamiarem maksymalizacji stopy zwrotu, ale raczej osiągnięcia przyzwoitego dochodu ze spółek przestrzegających norm etycznych. Dobrym źródłem informacji na ten temat jest Instytut Analiz Etyki Inwestycyjnej (Ethical Investment Research Service). Organizacja ta, założona w 1983 roku przez kilka fundacji metodystycznych i kwakierskich, analizuje działalność ponad tysiąca firm oraz największych funduszy inwestycyjnych, a także prowadzi listę przestrzegających zasad etyki menedżerów, zarządzających funduszami i maklerów. Istnieje nawet odrębny indeks rynkowy FTSE4Good obejmujący spółki przestrzegające określonego zestawu norm.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.