emisja obligacji

rentowność obligacji

Podejście do pieniądza może zbudować Twoją przyszłość finansową

Posted by admin Listopad - 9 - 2012 Możliwość komentowania Podejście do pieniądza może zbudować Twoją przyszłość finansową została wyłączona

Człowiek od najmłodszych lat uczy się zarządzania posiadanym pieniądzem. Niektórzy z nas od razu go wydają na swoje precyzyjnie określone potrzeby, inni gromadzą. Pewne cechy są wręcz wrodzone. Rodzice powinni bacznie obserwować swoich podopiecznych w tym zakresie, ponieważ podejście do pieniądza może mieć znaczący wpływ na przyszłość jednostki. Oto niektóre argumenty potwierdzające tak postawioną myśl. Bogacze zawsze mają dobre myślenie odnośnie zgromadzonego majątku. Nigdy też nie ukrywają go w skarpecie. Inwestują, kupują majątek, obracają akcjami, cały czas pracują. Da się zauważyć, że ludzie zamożni wcale nie rezygnują ze swoich pasji, przenoszą je na wyższy poziom. Biedna część społeczeństwa stale się nudzi, poszukuje łatwego sposobu na zarobek. Wystarczy czasami zmienić podejście, aby dotychczasowe życie się odmieniło. Pozytywne myślenie na temat posiadanych środków finansowych jest wręcz współcześnie zapomniane, ponieważ zewsząd otaczają nas różnego rodzaju afery dotyczące rynków pieniężnych. Trudno je nawet dobrze zdefiniować. Negatywne nastawienie na pewno nie jest wskazane. Musisz myśleć o ekonomii jako nauce wydobywającej prawdziwe znaczenie pozyskiwanych dochodów. Przeznaczaj je na zwiększanie swojego kapitału ludzkiego. Ucz się, a z pewnością uda ci się dostrzec wiele szans gospodarczych, które w określonym tempie doprowadzą cię do upragnionego bogactwa.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.