emisja obligacji

rentowność obligacji

Popularne metody

Posted by admin Kwiecień - 30 - 2011 Możliwość komentowania Popularne metody została wyłączona

Nawet powszechnie znany człowiek sukcesu – Warren Buffet, twierdzi, że ma sprawdzoną strategię, jeżeli można ją tak w ogóle nazwać ze względu na swoją prostotę, ale nie jest ona specjalnie użyteczna dla nowicjuszy. Pod naporem pytań zdradził, że należy poszukiwać dobrych firm, inwestować w nie i trzymać się ich. Jego wielbiciele napisali wiele przydługich książek o nim i jego łatwo przyswajalnym, acz być może trudnym do zastosowania systemie. Biznesmen Richard Koch miał swoją, bardziej rozwiniętą wersję, chociaż prawdopodobnie sprowadzała się do tego samego. Stwierdził: podążaj za znanymi przykładami sukcesów inwestycyjnych, kupuj akcje firm z dobrą historią notowań, wyspecjalizuj się, obserwuj trendy rentowności, trzymaj się przedsiębiorstw o ugruntowanej reputacji, wybieraj firmy, które generują dużo gotówki i mają wysoką stopę zwrotu z kapitału własnego, nie bój się zaryzykować zainwestowania części środków na rynkach wschodzących, sprzedaj każdą akcję, której notowania spadły o co najmniej 8%. Amerykański inwestor Michael OHiggins twierdzi, że powinno się wybrać z indeksu 10 akcji przynoszących najwyższą stopę zwrotu, a następnie zakupić 5 najniższej wycenianych. Malcolm Stacey, autor jednego z przewodników inwestycyjnych, sugeruje podział kapitału pomiędzy różne sektory, zakup akcji firm, których notowania rosną wolno, ale konsekwentnie oraz trzymanie się liderów (włączanie do portfela najlepszych spółok w ramach każdego sektora).

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.