emisja obligacji

rentowność obligacji

Praktyczne rady w zakresie gospodarowania pieniądzem

Posted by admin Listopad - 9 - 2012 Możliwość komentowania Praktyczne rady w zakresie gospodarowania pieniądzem została wyłączona

Gospodarowanie własnymi środkami to dla niektórych standardowa sprawa. Nie zastanawiamy się nawet, dlaczego podejmujemy takie, a nie inne decyzje. Jeżeli dobrze ci się powodzi nie ma nawet sensu niczego zmieniać. Kiedy jednak z twoimi finansami jest kiepsko i czekasz stale do pierwszego musisz zapewnić sobie odrobinę dodatkowej wiedzy pomocnej w odszukaniu wadliwych mechanizmów w zakresie zarządzania pieniądzem. W artykule podpowiadamy w jaki sposób to zrobić najlepiej i najszybciej. Nigdy nie wydawaj środków emocjonalnie. Zastanawiaj się w sklepie nad użytecznością. Wiemy, że to na początku wydaje się wyzwanie absurdalne, ale ostatecznie się opłaci. Wymuszaj na sobie planowanie wydatków. Ogranicz potrzeby tj. nałogi, rozrywka, używki. Tak naprawdę nikt nie nauczy cię tego co możesz zrobić ze swoimi pieniędzmi. Ty bowiem znasz tylko swoje główne potrzeby. Jeżeli uda ci się wygrać z konsumpcją na pewno trochę zaoszczędzisz, a w ten sposób jest szansa wejścia w akcje, rynek kapitałowy ogólnie. To jednak z lepszych okazji na zdobycie niezależności finansowej. Ta jest pożądana przez bardzo wiele jednostek, chociaż dana faktycznie garstce. Czy będziesz w tej grupie? To zależy od Twoich zdolności motywacyjnych, presji narzucanej faktycznie na siebie. Skup się na budowaniu oszczędności, majątku, ogranicz nieefektywne działania podczas konsumpcji, a z pewnością zauważysz pozytywny wpływ.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.