emisja obligacji

rentowność obligacji

Praktyka czyni mistrza podczas inwestowania

Posted by admin Listopad - 6 - 2012 Możliwość komentowania Praktyka czyni mistrza podczas inwestowania została wyłączona

 

Bycie znakomitym inwestorem nie jest zadaniem prostym. Do zarobienia jakiegokolwiek kapitału wymagana jest wiedza, stalowe nerwy. Te drugie są potrzebne ze względu na emocjonalne wahania podczas obserwowania wzrostów i spadków posiadanego na koncie brokerskim kapitału. Aby uniknąć nadmiernych stresów przyda się na samym początku drogi inwestorskiej darmowe konto demonstracyjne. Wystarczy wejść na popularny portal bankier.pl i poszukać kilku wskazówek do jego założenia. W taki sposób można bez poświęcenia realnego kapitału wykształcić w sobie profesjonalną strategię rozwoju bazującą na zyskownym schemacie. Nic jednak nie może równać się z realną walką rynkową. Pewien kapitał warto równolegle poświęcić na zakup akcji. Początkujący powinni dbać o kapitał, stop loss, stosunkowo niskie stawki transakcji. Wraz ze wzrostem doświadczenia można bardziej ryzykować. Nie polecamy tworzenia na siłę pewnych zysków. To zgubna tendencja. Inwestor skupiający się na wynikach jest w znacznie lepszej sytuacji od tego, pragnącego grać bez końca. Podsumowując, z reguły początki inwestowania są trudne. Pewien okres musisz poświęcić po prostu na zdobywanie doświadczenia. To pewnie będzie się wiązało z utratą części kapitału. Straty są wpisane w życie giełdy, papierów wartościowych. Najważniejsze jest podejmowanie statystycznie lepszych, pozytywnych decyzji. Dopiero w takiej konfiguracji masz szansę faktycznie wygenerować wysokie stopy zwrotu.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.