emisja obligacji

rentowność obligacji

Proces rozwoju rynku kapitałowego

Posted by admin Listopad - 6 - 2012 Możliwość komentowania Proces rozwoju rynku kapitałowego została wyłączona

Rynek kapitałowy ma za zadanie połączenie kapitału niezagospodarowanego do tej pory z najlepszymi biznesowymi pomysłami mającymi rozwinąć się w zyskownego przedsięwzięcia dające wysoki poziom zwrotu inwestorowi. Największym przedstawicielem w tym obszarze jest oczywiście giełda papierów wartościowych. Obecnie skupia ona w sobie wszystkie podmioty zainteresowane dokonywaniem transakcji finansowych. Brokerzy są odpowiedzialni za zbieranie i składanie zleceń. Proces rozwoju rynku kapitałowego polega na jego większej reklamie. Ludzie muszą dowiedzieć się, że mają do czynienia z naprawdę wieloma interesującymi możliwościami wykreowania zysku. Nie jest to jeszcze działalność wysoce popularna. Drobne lokaty bankowe to standard. Poza tym niektóre osoby myślą, że do inwestycji potrzeba wielkiego kapitału. Nic bardziej mylnego. Rynek kapitałowy daje szansę wszystkim zainteresowanym. Jego istotą jest bowiem łączenie nawet detalicznych posiadaczy środków finansowych. Oddziaływanie na bazie skali sprawdza się bardzo dobrze. Osoby interesujące się rynkiem kapitałowym docenią na pewno jego rozwój w wielu obszarach. Giełda uruchomiła stosunkowo niedawno swoje akcje na parkiecie. Do tego solidnie buduje rynek obligacji korporacyjnych i samorządowych. Udziela porad, ma znakomity system edukacji. Każdy człowiek może stać się dzisiaj inwestorem indywidualnym i próbować podbić rynek.

 

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.