emisja obligacji

rentowność obligacji

Prowizja

Posted by admin Lipiec - 10 - 2014 Skomentuj

57Często musimy także uiścić opłatę prowizyjną, czyli pieniądze dla przedstawiciela banku za przygotowanie umowy i przeprowadzenie nas przez cała procedurę bankową. To jednak także powinno być zawarte w umowie miedzy kredytodawca a kredytobiorcą. Jednak nie jest to kolosalna kwota. To coś na kształt napiwku dla osoby, która pracuje w banku.

Tak jak napiwek dla kelnera lub dla parkingowego, który wraca z kluczykami od naszego auta po zaparkowaniu go w najlepszym miejscu. Takie sytuacje jasno pokazują nam, że możemy określić wszelkie opłaty dodatkowe. Kredyt nie jest taki korzystny, jak nam się wydaje. Czasami jest to gwóźdź do trumny finansowej. Nie każdy to widzi na pierwszy rzut oka. Tu opłata, tam prowizja i nie mamy pieniędzy, a raty kredytowe przecież trzeba spłacać. Inaczej bank zajmie się zabezpieczeniami i wtedy dopiero będziemy mieli kłopoty. Możemy odsuwać także spłatę kredytu, ale to już zależy od banku. Wszelkie sytuacje życiowe mogą nam pomóc. Jednak to już jest wyjątkowa sprawa i nie każdy sie na to godzi oraz nie każdy się na to nabierze.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.