emisja obligacji

rentowność obligacji

Racjonalne zasady analizy technicznej w inwestowaniu

Posted by admin Listopad - 6 - 2012 Możliwość komentowania Racjonalne zasady analizy technicznej w inwestowaniu została wyłączona

Inwestowanie polega głównie na nabyciu określonych instrumentów udostępnianych ogólnie przez rynek kapitałowy. Inwestor musi jednak mieć podstawy decyzyjne. Najlepszym wyborem w tym momencie jest analiza techniczna. W artykule omówienie jej podstawowych założeń z nastawieniem na profesjonalne jej wykorzystanie. Wykres jest w tej materii narzędziem samowystarczalnym. Potrzebujesz jedynie wiedzy o trendzie. Kiedy mamy do czynienia z trendem wzrostowym, wtedy kolejne poziomy wsparcia i oporu są wyżej po sobie. Odwrotna sytuacja ma miejsce w trendzie spadkowym. Następuje przełamywanie wsparć. Racjonalnym wyjściem jest wchodzenie do akcji na w pełni ukształtowanym rynku. Analiza techniczna ma wiele ciekawych aspektów tj. chociażby gra na nagich wykresach tzw. Price Action. W Polsce istnieją mentorzy, którzy potrafią szkolić w tym zakresie. Kanon inwestycyjny uwielbia analizę techniczną. Na wykresy patrzą wszyscy. Sprawne poruszanie się w tym zakresie zwiększa w duży sposób prawdopodobieństwo zarobków. Podsumowując, profesjonalna analiza techniczna polega właściwie na odkrywaniu praw rządzących szeregami czasowymi. Niektórzy gracze twierdzą, że w ogólnie nie muszą mieć jakiejkolwiek wiedzy o spółce, aby móc na niej zarabiać. To jest jednak poziom mistrzowski. Racjonalne podejście w omawianym zakresie sprowadza się do naprawdę prostych zasad, głównie tych wymienionych w artykule.

 

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.