Moda w dealing roomie, czyli korporacyjny Dress Code

By | Styczeń 27, 2017

Dziś piątek, za kilka godzin weekend, więc chciałbym zaproponować nieco luźniejszy temat, tj. temat ubioru pracownika departamentu inwestycyjnego. Chciałbym się podzielić pewną instrukcją, jaką otrzymali pracownicy jednego z TFI od swojego takiego trochę przełożonego, a trochę nie przełożonego, takiego powiedzmy regionalnego ober-brygadzisty inwestycyjnego. Z litości, ale też, aby nie robić reklamy nie powiem co to za instytucja. Proszę czytać uważnie, wszystkie podkreślenia lub wyróżnienia w tekście są oryginalne. Ale, aby nie przedłużać, zapraszam wszystkich serdecznie, poznajmy najnowsze trendy…

Instrukcja

Panowie,

Zgodnie z informacjami z wczorajszego spotkania wprowadzam(y) zasady w zakresie wymaganego stroju biznesowego. Jesteście wizytówką firmy a wewnętrznie Pionu Inwestycji i wszyscy będziemy przykładać taką samą wagę do wyglądu zewnętrznego.

Chciałbym się upewnić, że każdy z nas posiada w swojej garderobie elementy niezbędne dla tego stroju:

· min 2 garnitury (nie kwalifikują się stare garnitury ślubne, komunijne, w kolorze zielonym, błyszczące, letnie, sportowe)

·min 3 koszule w tym biała lub błękitna/niebieska lub po jednej

·min 3 krawaty w tym jeden gładki lub w paski oraz jeden w ciemnych kolorach

·min dwie pary czarnych i/lub ciemnobrązowych klasycznych, eleganckich, stonowanych półbutów.

Nie muszę przypominać, że zniszczone obuwie, pogniecione koszule i garnitury oraz wystrzępione mankiety i kołnierzyki czy też krawaty nie są akceptowalne.

Pamiętajmy o tym, że moda się zmienia i zależy dostosowywać się do powszechnych zasad.

Elementy garderoby na pewno zużywają się po kilku latach, zatem elementy ubioru zakupione przed 2012 rokiem powinny już zostać wymienione. Powyższe idzie w parze z kilkoma innym zasadami, które mogą zrujnować Wasz i nasz wizerunek:

· Obowiązkowo przebywając poza „dealing room” używamy paska do spodni

·Panowie z trudnościami w utrzymaniu sportowej sylwetki używają krawata na co dzień i zawiązanego w ten sposób, że dolny, szerszy koniec dotyka klamry od spodni a węższy nie wystaje dołem (zaś krawat rozwiązujemy na koniec dnia)

·Jeżeli mamy zawiązany krawat zapinamy guziki kołnierzyka

·Nie pokazujemy się w firmie (nie mówiąc o spotkaniach poza) w wymiętych garniturach lub nie wyprasowanych koszulach, koszule trzymamy w spodniach a swetry zostawiamy w „dealing roomie”

·Nie pokazujemy się w firmie nieuczesani (choć przedziałek nie jest obowiązkowy)

·Nie pokazujemy się w pracy nieogolonym z wyjątkiem zadbanej (modnej teraz) brody, dodatkowo nie ogolenie jest akceptowane następnego dnia po urodzinach/imieninach swoich lub koleżanki/kolegi z teamu, po integracyjnych spotkaniach zespołu inwestycji oraz „trudnych lub wymagających ” spotkaniach biznesowych.

Piątki możemy potraktować luźniej (tj. bez garnituru) o ile zezwoli na to ……………….. i ……………….. w swoich zespołach, natomiast nie zwalnia to z utrzymania schludnego i profesjonalnego wyglądu (tzw. business casual*).

Powyższe będzie standardem dla całego zespołu inwestycyjnego już od 8.12.2014 (Wasze partnerki/partnerzy mogą wykorzystać Mikołajki na wsparcie Was w tym trudnym procesie). Dotyczy także praktykantów i aspirantów.

W przypadku wątpliwości zapraszam, można się również konsultować z naszymi przemiłymi koleżankami z back office lub …………..…”

Streszczenie…

Panowie,

Od 8 grudnia koszulę trzymamy w spodniach, żeby nie była pognieciona, węższy wystaje dołem, przedziałek nie jest obowiązkowy.

Nie pokazujemy się w firmie bez dwóch jednakowych butów, nie pokazujemy się w firmie poza dinning rumem bez przystrzyżonej (modnej obecnie brody). Generalnie w wielu innych przypadkach także nie pokazujemy się w firmie (nie mówiąc o spotkaniach poza).

W przypadku posiadania garderoby sprzed 2012, kłopotów z wymianą do 08/12/2014, można złożyć podanie do zarządu i akceptację na przedłużenie terminu do 09/12 po komisyjnym sprawdzeniu wystrzępień kołnierzyka i mankietów, które mogą zrujnować Wasz wizerunek. Decyzja zarządu jest ostateczna, chociaż przedziałek nie jest obowiązkowy.

Szerszy koniec dotyka klamry od spodni. Błyszczące nie kwalifikują się.

Minimum dwie pary czarnych, a swetry zostawiamy w dinning rumie. Przedziałek jak wiecie.

Wasze partnerki / partnerzy mogą was wesprzeć w tym trudnym procesie z koleżankami z back office. Jeden krawat w ciemnych kolorach. A przedziałek wiadomo….

Udanych inwestycji!