Newsflow inwestycyjny – katastrofa murowana!

By | Marzec 21, 2017

Newsflow – Informacje napływające na rynek finansowy, wiadomości, dane, analizy, komentarze, plotki, prognozy, spekulacje. Tym żyje inwestor (instytucjonalny).

Giełdowy ranek

Codziennie rynek zalewany jest dziesiątkami newsów, o analizach, komentarzach i prognozach nie wspomnę. Osoby zawodowo związane z rynkiem śledzą oczywiście to wszystko, bo trzeba ten czas w biurze czymś wypełnić, a mistrzostwa świata w piłce dopiero za rok. No i przyda to się pewnie na morning meetingu albo innym komitecie inwestycyjnym. A im więcej informacji, tym więcej błędów inwestycyjnych. Inwestor indywidualny ma lepiej. Może ignorować ten cały zgiełki i szum informacyjny i lepiej na tym wyjdzie. Poniżej wielce wymowny wykres ze strony http://theirrelevantinvestor.com/2017/03/20/gradual-improvements-go-unnoticed/ obrazujący indeks S&P z naniesionymi złowróżbnymi newsami, które rozgrzewały dealing roomy do czerwoności.

Szczerze współczuję tym, którzy się tymi wszystkimi newsami przejmują, a już najbardziej desperatom, którzy podejmują decyzje inwestycyjne na ich podstawie.

Udanych inwestycji!