emisja obligacji

rentowność obligacji

Różnice w myśleniu bogatych i biednych

Posted by admin Listopad - 9 - 2012 Możliwość komentowania Różnice w myśleniu bogatych i biednych została wyłączona

W każdej księgarni daje się znaleźć wiele książek odnoszących się do tematyki zarządzania finansami osobistymi. Jednym z najczęściej pojawiających się tematów są różnice w podejściu bogatych i biednych do kwestii gospodarowania posiadanym majątkiem. W artykule przyglądamy się podstawowym różnicom. Mentalność bogacza sprowadza się do budowania, nie brania. Taki człowiek realizuje się zawodowo, ustala cele, wykorzystuje kapitał do wzmacniania kapitału ludzkiego. Szuka ryzyka już od najmłodszych lat np. inwestując w akcje. Człowiek, któremu się nie układa wydaje najwięcej na rzeczy zupełnie mu nieprzydatne. Godzi się na wszystkie umowy bez analizowania konkurencji. Stwarza sobie niepotrzebne zobowiązania. Mając na uwadze kłopoty społeczeństwa na pewno znajdujesz się w pewnej grupie. Bogaczem może stać się de facto każdy pod warunkiem zdania sobie sprawy z popełnianych błędów. Pojawiające się w artykule różnice mentalne prowadzą niektórych ludzi do biedy, innych do pozyskiwania stale nowych okazji rynkowych. Jedno jest pewne. Bez walki o swoje marzenia nikt nie ma szans na sukces w jakiejkolwiek formie. Skupienie się na powyższych zagadnieniach jest dopiero wstępem do zmiany standardowej osobowości konsumenta, który pragnie stale wydawać. Dlaczego rzadko zastanawiamy się nad swoją przyszłością finansową? Z tego powodu, że mamy za mało wiary w sukces. Historie największych inwestorów, ludzi biznesu sugerują, że ciężką pracą, poświęceniem i kreatywnością da się osiągnąć wszystko.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.