Prognozy

By | Styczeń 4, 2017

Jak zwykle zawsze na początku Nowego Roku wszyscy święci publikują swoje prognozy i typy inwestycyjne. Tak jest oczywiście i tym razem. Wystarczy wpisać hasło „prognozy inwestycyjne” lub „investment forecast” wyskoczą linki prowadzące do wpisów banków inwestycyjnych, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych, analityków, zarządzających, innych magików i przepowiadaczy przyszłości. Jak cenne i trafne są takie prognozy pisałem we wpisie http://obligacjeplus.pl/rynki-kapitalowe/siedem-inwestycyjnych-grzechow-glownych/.

Czasami prognozy się oczywiście sprawdzają. Jeden z pięciu elementów mechanizmu obronnego na nietrafione prognozy odnosi się do tzw. ODOSOBNIONEJ PROGNOZY. Na przykład, jeśli jedna prognoza na dziesięć się sprawdzi, to te nietrafione dziewięć tłumaczymy sobie, że te akurat się nie sprawdziły. W porządku, załóżmy, że prognozy nie mają sensu. Ale nie można się obrażać na rzeczywistość, dlatego że inni robią coś niedorzecznego. To tak jakbym się obrażał na garbatego, że ma dzieci proste. Ludzie lubią czytać o przyszłości. Popularność horoskopów nie jest przypadkowa. Branża inwestycyjno-finansowa twardo stąpająca po ziemi też buja w obłokach. Miło zostać prorokiem, choćby na jeden sezon… Dlatego zamiast walczyć i tłumaczyć, że to nie ma sensu, postanowiłem pójść krok dalej. Moim zdaniem prognozy nie do końca odpowiadają na pytania jakie stawiają sobie inwestorzy. Traktują odbiorców jako jednolitą masę. A przecież inwestorzy to ludzie, którzy różnią się temperamentem, osobowością, cechami charakteru, pewnymi uprzedzeniami wręcz. Prognozy powinny być skierowane do indywidualnego odbiorcy. Każdy powinien czuć, że to prognoza jest tylko dla niego. Postanowiłem więc uzupełnić tę lukę.

Wyręczę renomowane instytucje z tego trudnego zadania i dopasuję prognozy to typów osobowości. I tu nie będę wyważał otwartych drzwi tylko dopasuję określone prognozy do konkretnych znaków zodiaku! Będą to konkretne typy i prognozy dopasowane do konkretnego znaku, np.

BARAN – w drugiej połowie miesiąca uważaj na surowce.

RYBY – sprzedałeś Echo podczas korekty, a ono wzrosło ponad 50% od tego czasu. Głupio Ci i nie wiesz, czy odkupić teraz po tych cenach. Poczekaj, na sygnał od zaprzyjaźnionego DM, aż BLIŹNIĘTA zaczną dobierać po Nowym Roku, przyłącz się, tylko głupio nie rozpowiadaj.

Ufam, drodzy czytelnicy, że będzie to cenna inicjatywa, która się przyjmie i, że w ślad pójdą inni.